Bun venit pe Forumul Andrei

Daca vezi aceasta pagina inseamna ca nu ai cont sau nu esti logat.
Daca doresti doar sa vizualizezi forumul poti apasa pe "x-ul" din dreapta si acesta imagine nu va mai fi afisata.

Pentru o vizualizare cat mai buna a acestui forum recomandam
8
Va uram o zi buna in continuare si o navigare cat mai placuta pe acest forum !

AcasaSustineFAQInregistrareConectareCautareCalendar
Twitter

Tu ce ai?

Navigare :: Informatii pe domenii :: Pasari,pesti,animale :: Pasari
AutorMesaj
 Mariko21
Rang: Prieten

Respetarea regulilor 100%

MesajSubiect: Tu ce ai? Joi Iun 03, 2010 2:11 am  
Te ce... pasarica ai si ce conditii ii oferi?

Eu am un perus verde, in varsta de vreo 9 anisori, ceea ce e ceva pentru un mic perus...

Are o colivie cam de 1 metru inaltime si 2/3 metri lungime si 1/2 metri latime. Incerc sa tin cont de ce scrie prin carti si sa ii schimb aranjamentul obiectelor din colivie la cateva saptamani, sa nu se plictiseasca. Are 3 bete patratoase de stat pe ele (cele rotunde nu sunt bune, nu isi poate toci unghiile pe ele), o scarita din lemn (prefera sa doarma pe ea), 2 leagane, o forma de mancare in forma de mar cu oglinda inauntru (aici ii pun mei rosu), o oglinda cu stinghie atasata si cu bilute cu care se joaca (aici e locul unde ii mai prind mancare). Mai are forma de apa si forma de mancare. Pe jos are nisip special, cu mici bucatele de scoici. Mai are si un os de sepie, pe care isi toceste ciocul.

Ii pun cadita cu apa pe colivie de obicei... Are usita mai mereu deschisa si intra si iese dupa cum are chef.

Mananca amestec de seminte (tata cumpara diverse tipuri de seminte si le amesteca intr-un saculet mai mare cand ajunge acasa), fructe (de curand a descoperit capsunele si e innebunit) si verdeturi (salta, marar si castravete: preferatele lui). Insa nimic nu e mai bun ca painea in opinia lui. Si nu, nu mor daca le dai paine, cum ziceau niste colege de liceu >.>

Momentan Pitzi a venit la mine in camera si s-a cocotat pe cel mai inalt punct al chestiilor puse pe sifonier si tipa si piuie ca sa nu pricep eu nimic din stiri >.>

So... voi ce aveti si cum va ingrijiti bestia?
 ValenTinBr

MesajSubiect: Re: Tu ce ai? Joi Iun 03, 2010 6:41 am  
Eu am un caine si un motan , iarna sta mai mult pe acasa si infuleca de se face cat un bou si vara umbla golan si slabeste cat un ogar Si catelusa mea ...nu prea mananca , face cura de slabire [ se numeste Cicilica ]
 nick
Rang: Administrator

MesajSubiect: Re: Tu ce ai? Vin Iun 04, 2010 12:27 am  
ValenTinBr a scris:
Eu am un caine si un motan , iarna sta mai mult pe acasa si infuleca de se face cat un bou si vara umbla golan si slabeste cat un ogar Si catelusa mea ...nu prea mananca , face cura de slabire [ se numeste Cicilica ]

Inseamna ca ai 2 in unu (ma refer la motan) si motan si bou :LK
 magda

MesajSubiect: Re: Tu ce ai? Vin Iun 04, 2010 1:05 am  
Eu am doi catei rasa Bichon Havanese si doi pesti - Carasi. Am mai avut un iepure dar...l-am donat ca-mi rodea peretii la balcon.
Sotul meu ar mai vrea un catel !!!! Un Schnauzer Pitic...asa arata...e tare dragut !

Eu in schimb imi doresc foarte mult un papagal pe care sa-l invat sa vorbeasca. Dar din pacate papagalii de genul asta sunt foarte scumpi si nu-mi permit.
 Continut sponsorizat
Rang:

MesajSubiect: Re: Tu ce ai?  

*Scrie romaneste
*Sterg mesajele inutile sau scrise cu CAPS
*Nu fa spam
*Linkurile relevante în context sunt binevenite.

Transferul se face din contul dumnevoastra de Paypal

Copyright © 2008-2014 Forumul Andrei. Toate drepturile rezervate. Termeni si conditii
Aspect creat si codat de Alexandru Miron & Nick

.